1812AA101KAT1A AVX
1812AA101KAT1A Images
Please contact us for more photos of 1812AA101KAT1A
Part Number 1812AA101KAT1A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 10% SMD 1812 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1812AA101KAT1A
Datasheet download 1812AA101KAT1A.pdf
Request Quotation for 1812AA101KAT1A
1812AA101KAT1A Specifications
Part Number 1812AA101KAT1A
Case Size 1812
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 1812
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Dielectric C0G
Capacitance Value 100 pF
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Voltage(DC) 1 kV
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2.54 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2.54(Max) mm
Product Length 4.5 mm