| Part Number | 5900-393-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 650070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 39mH 10% 1KHz Ferrite 100mA AXL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5900-393-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 5900-393-RC |
|---|---|
| Product Dimensions | 22.86 mm |
| Lead Style | Axial |
| Type | High Current RF Choke |
| Technology | Bobbin Core |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Package/Case | 11.51 X 22.86 |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | 10 % |
| Product Diameter | 11.51 mm |
| Product Length | 22.86 mm |
| Replacement Part Number | PART-5900-393-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Toroid 77uH 20% 2.7A RDL Download PDF datasheet for PE-54038NL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 39mH 10% 1KHz Ferrite 100mA AXL Download PDF datasheet for 5900-393-RC.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 1mH 100KHz 2A Pin Download PDF datasheet for SC-02-10GS.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 1.5mH 10% 10KHz 130mA RDL Download PDF datasheet for ELC06D152E.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 1mH 20% 950mA RDL Download PDF datasheet for PE-53120NL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 47uH 15% 1KHz 5.6A RDL Download PDF datasheet for 2100HT-470-H-RC.pdf |
|
Schaffner | - Download PDF datasheet for RN112-0.5-02-27M.pdf |
|
Vishay | Ind 150uH 10% 0.79MHz 90Q-Factor 306mA Radial Bulk Download PDF datasheet for PC9FJ151K.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 110mA AXL Bulk Download PDF datasheet for MS75085-3BH.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | IPQWIP201610S-2R2MLA7 POWER INDUCTOR - |