SRN3015-2R2M Bourns
SRN3015-2R2M Images
Please contact us for more photos of SRN3015-2R2M
Part Number SRN3015-2R2M
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.8A 1212 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRN3015-2R2M
Datasheet download SRN3015-2R2M.pdf
Request Quotation for SRN3015-2R2M
SRN3015-2R2M Specifications
Part Number SRN3015-2R2M
Max Processing Temp 255
Core Material Ferrite
Product Dimensions 3.1 x 3.1 x 1.5 mm
Test Frequency 1 MHz
Type Power
Technology Wirewound
Tolerance 20 %
Lead Finish Tin
Package/Case 1212
Protection Style Semi-Shielded
Operating Temperature -40 to 125 °C
Rad Hard No
MSL Level 1
Product Depth 3.1 mm
Product Height 1.5 mm
Product Length 3.1 mm