| Part Number | SN10GE156 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 695410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SMD Crystal Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SN10GE156 |
| Datasheet download |
| Part Number | SN10GE156 |
|---|---|
| Category | SMD |
| Type | Crystal Oscillator |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Standard Frequency | 156.25 MHz |
| Supplier Package | CSMD |
| Product Dimensions | 7 x 5 x 2 mm |
| Rad Hard | No |
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Output Level | LVPECL |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Pin Count | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 6CSMD |
| Replacement Part Number | PART-SN10GE156 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G003241007300.pdf |
|
Abracon | Clock Oscillator 25MHz 2.5V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ASV-25.0000MHZ-NR-T.pdf |
|
Abracon | OSC VCTCXO 26.000MHZ SNWV SMD - |
|
Abracon | Silicon Oscillator 24MHz 15pF \u00b125ppm 4-Pin QFN T R Download PDF datasheet for ASFLMB-24.000MHZ-LR-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 2-Pin HC49 US T R Download PDF datasheet for ABLS-12.000MHZ-B4-T.pdf |
|
NDK | Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NZ2520SB-50.000000M-NSA3415D.pdf |
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 2.048MHz 5V 15pF 4-Pin SOJ T R Download PDF datasheet for Q3323LB21007011.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 25MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin SOJ Download PDF datasheet for Q3323LB41002300.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD Crystal Oscillator 125MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD Download PDF datasheet for FNEPON125.pdf |
|
Seiko Instruments | Clock Oscillator 50MHz 1.6 V to 3.6V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004451000800.pdf |