| Part Number | CTX33-2-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 334460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 31.77uH 127.09uH 20% 100KHz Amorphous Metal 1.4A 0.7A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CTX33-2-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CTX33-2-R |
|---|---|
| Package/Case | 11.43 X 11.43 X 5.97 |
| Product Dimensions | 11.43 x 11.43 x 5.97 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 11.43 mm |
| Product Height | 5.97 mm |
| Product Length | 11.43 mm |
| Replacement Part Number | PART-CTX33-2-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608LM252-T.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH -20% to 40% 100KHz Ferrite 9.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127NP-1R2NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SRU1038-330Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Unshielded Wirewound 4.3nH 0.1nH 100MHz 32Q-Factor Ferrite 1.8A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN4N3B80D.pdf |
|
Bourns | Shielded Power Inductors Download PDF datasheet for SRP5030TA-4R7M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for DR1050-221-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 22uH 20% 100KHz 215Q-Factor 1.2A T R Download PDF datasheet for MPI4020V2-220-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 365nH 15% 27A T R Download PDF datasheet for PA2202.361NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 280mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN900HQ2L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 67.37uH 269.5uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.1A 0.55A T R Download PDF datasheet for CTX68-4P-R.pdf |