| Part Number | DR124-150-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 457500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 3.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR124-150-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR124-150-R |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Product Dimensions | 12.3 x 12.3 x 4.5 mm |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 12.3 X 12.3 X 4.5 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 12.3 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 12.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR124-150-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Power Shielded Molded 2.2uH 20% 10.1A Download PDF datasheet for MGV12022R2M-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-470M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 470nH 30% 1MHz Metal 1.1A 0603 Embossed T R Download PDF datasheet for MBKK1608TR47N.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 48Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-100M.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 269nH 10% 100MHz 45Q-Factor Ceramic 350mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CD271KTT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M5A.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz Ferrite 1.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D38NP-180NC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 170nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1007R1-R17-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 10uH 20% 1MHz 2A T R Download PDF datasheet for PA4332.103NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 6A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER3R3M01.pdf |