| Part Number | AL12A12N5JTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 671190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Wirewound 12.5nH 5% 150MHz 137Q-Factor Air 4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AL12A12N5JTR |
| Datasheet download |
| Part Number | AL12A12N5JTR |
|---|---|
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Tolerance | 5 % |
| Type | RF |
| Test Frequency | 150 MHz |
| Core Material | Air |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 3.68 x 3.18 mm |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 3.68 X 3.18 |
| Max Processing Temp | 255 to 260|260 |
| Product Height | 3.18 mm |
| Product Length | 3.68 mm |
| Replacement Part Number | PART-AL12A12N5JTR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1.8uH 25% 100KHz Powdered Iron 8.5A T R Download PDF datasheet for HCP0704-1R8-H.pdf |
|
Panasonic | CHIP CHOKE COIL 8.2UH 12 X 12 - |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR12G01.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A Tube Download PDF datasheet for PE-53912NL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 200nH 20% 100KHz Powdered Iron 22.2A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R20-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 5A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER1R0M11.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 250Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER251V.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 80mA 1007 T R Download PDF datasheet for LBC2518T221K.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER47NG01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SDR0403-100ML.pdf |