| Part Number | DR125-331-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 162550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 1.06A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR125-331-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR125-331-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Maximum DC Current | |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 6 mm |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 6 |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Minimum Quality Factor | |
| Impedance | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR125-331-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | IND2.5 X 2.0 X 1.0 MM,SHDSMD - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 44Q-Factor Ferrite 450mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-221M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 220nH 20% 25A T R Download PDF datasheet for PA0511.221NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM102-T.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R Download PDF datasheet for 1-1624117-7.pdf |
|
Eaton | Ind Power 100nH 15% 100KHz Ferrite 19A T R Download PDF datasheet for FP0404R1-R100-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 680nH 20% 100KHz 21A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZERR68M01.pdf |
|
KEMET | Ind High Current Chip Wirewound 1uH 20% 100KHz 2A 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R1R0MDWIT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 21.9uH 2.7A Download PDF datasheet for PE-53632NL.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 450mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRR75NP-331MC.pdf |