| Part Number | DR127-102-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 520880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 610mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR127-102-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR127-102-R |
|---|---|
| Maximum DC Current | |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Impedance | |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR127-102-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power 77uH 20% 1.54A T R Download PDF datasheet for PE-53830SNLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1005R1-R10-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101KL.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT IND, 120NH - |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 580mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-151KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN22NG00D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10mH 10% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 40mA T R Download PDF datasheet for SDR0906-103KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 27uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 710mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-270KL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.7A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S100MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SDR0403-100ML.pdf |