| Part Number | FP1007R3-R22-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 856510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Power Wirewound 215nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1007R3-R22-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1007R3-R22-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 10.4 x 8 x 7.5 mm |
| Package/Case | 10.4 X 8 X 7.5 |
| Technology | Wirewound |
| Type | High Current Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 10 % |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 7.5 mm |
| Product Length | 10.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1007R3-R22-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 230mA 1206 T R Download PDF datasheet for SRF3216-102Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 4.9 X 4.9 X 4.1 T R Download PDF datasheet for NRS5040T2R2NMGJ.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A T R Download PDF datasheet for DR1050-3R3-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 4A T R Download PDF datasheet for WPN4020H3R3MT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R27-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 470nH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-R47M-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1171.564NLT.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8S-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 320nH 10% 100KHz 45A T R Download PDF datasheet for PA2891.321HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 550mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-151K-RC.pdf |