| Part Number | SD25-100-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 801200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SD25-100-R |
| Datasheet download |
| Part Number | SD25-100-R |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Dimensions | 5.2 x 5.2 x 2.5 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 2020 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 5.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 5.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-SD25-100-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 72nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER72NG01.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 14mH 40% 1.7mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN041C.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 7.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER1R5M11.pdf |
|
TDK | Ind 2.2mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 55mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1225-K.pdf |
|
Laird | Ind 363Ohm 100MHz 9A T R Download PDF datasheet for 29F0430-4SR-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for BK2125HS102-T.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 320mA T R Download PDF datasheet for NPIS43D820MTRF.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER220M1A.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R32-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 10.88Q-Factor Ferrite 750mA T R Download PDF datasheet for SRR4028-470Y.pdf |