| Part Number | TLE 4941C |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 545930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hall Effect Sensor 5V 9V 12V 15V 18V 2-Pin SSO |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLE 4941C |
| Datasheet download |
| Part Number | TLE 4941C |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 5|9|12|15|18 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Module/IC Classification | IC |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 5.38 x 1.75 x 3.71 |
| Supplier Package | SSO |
| Magnetic Type | Monolithic |
| Maximum Supply Current | 14 mA |
| Package | 2SSO |
| Replacement Part Number | PART-TLE 4941C |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Hall Effect Sensor 3-Pin SSO Ammo Pack Download PDF datasheet for TLE4928.pdf |
|
Infineon | Magnetoresistive Sensor 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for TLE5011.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 30mA Bipolar Latch 2.5V to 38V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for DRV5013BCQDBZR.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 3v 5V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH1815-W-7.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 3.5mA Omnipolar 1.6V to 3.6V 5-Pin SOT-553 T R Download PDF datasheet for AH1895-Z-7.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 25mA Unipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 18V 24V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TLE4964-1M.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 5mA Latch 3V to 5.5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TLI4963-2M.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor Omnipolar 3.3V 5V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for AH180-PG-B.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 1mA Omnipolar 3.3V 5-Pin HVSOF Embossed T R Download PDF datasheet for BU52021HFV-TR.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 1mA Omnipolar 5V 5-Pin SSOP Embossed T R Download PDF datasheet for BD7411G-TR.pdf |