| Part Number | TLE4941PLUSC |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 889550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hall Effect Sensor 5V 9V 12V 15V 18V 2-Pin SSO Ammo Pack |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLE4941PLUSC |
| Datasheet download |
| Part Number | TLE4941PLUSC |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5|9|12|15|18 V |
| Product Dimensions | 5.34 x 1 x 3.71 |
| Rad Hard | No |
| Screening Level | Automotive |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Module/IC Classification | IC |
| Supplier Package | SSO |
| Maximum Supply Current | 16.8 mA |
| Package | 2SSO |
| Replacement Part Number | PART-TLE4941PLUSC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Hall Effect Sensor Unipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 18V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for TLE4976-1K.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 25mA Bipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 18V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH373-WG-7.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor, Digital-Switch, -40~+125\u00b0C, AEC-Q100, 3-pin SOT-23, T R 3k Download PDF datasheet for DRV5023AJQDBZRQ1.pdf |
|
Infineon | Magnetoresistive Sensor 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for TLE5009E1010FUMA1.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for DRV5053PAQLPGM.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 1mA Omnipolar 5V 5-Pin SSOP Embossed T R Download PDF datasheet for BD7411G-TR.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 0.5mA Omnipolar 1.65V to 3.3V 5-Pin HVSOF T R Download PDF datasheet for BU52011HFV-STR.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 3v 5V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH1815-W-7.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 3.3V 5V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for AH1809-P-B.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor Omnipolar 3.3V 5V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for AH180-PG-B.pdf |