| Part Number | ITS4880R |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 843570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Power Switch Hi Side 0.625A 36-Pin DSO |
| Category | Power Management IC |
| Family | Power Switch |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ITS4880R |
| Datasheet download |
| Part Number | ITS4880R |
|---|---|
| Pin Count | 36 |
| Type | High Side |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | DSO |
| Max Processing Temp | 245 |
| Operating Supply Voltage Range | 11 to 45 V |
| Input Voltage | -10 to 45 V |
| Maximum Power Dissipation | 3300 mW |
| Number of Outputs | 8 |
| Switch On Resistance | 0.15 Ohm |
| Supply Current | 5 mA |
| Product Dimensions | 15.9 x 11 x 3.25 mm |
| Minimum Output Current | 0.625 A |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Package | 36DSO |
| Replacement Part Number | PART-ITS4880R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Power Integrations | Off Line Switcher 7-Pin SOIC-C T R Download PDF datasheet for LNK302DG-TL.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 4A 8-Pin WSON T R Download PDF datasheet for TPS22967DSGR.pdf |
|
Vishay | Power Switch Hi Side 2.8A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for SI3865DDV-T1-GE3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Power Switch 4-Pin WLCSP T R Download PDF datasheet for FDZ8040L.pdf |
|
NXP | Power Switch 15-Pin WLCSP Download PDF datasheet for NX20P5090UKAZ.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 3A 6-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS22964CYZPR.pdf |
|
Maxim Integrated | Power Switch 0.8A 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MAX5922CEUI+T.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 2A 4-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS22912CYZVT.pdf |
|
Microchip | Power Switch Hi Side 2A 4-Pin MLF T R Download PDF datasheet for MIC94082YFT-TR.pdf |
|
Infineon | Power Switch Hi Side 9.9A 8-Pin(7+Tab) TO-220 T R Download PDF datasheet for BTS50085-1TMA.pdf |