C0603C106M9PAC7867 KEMET
C0603C106M9PAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C106M9PAC7867
Part Number C0603C106M9PAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C106M9PAC7867
Datasheet download C0603C106M9PAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C106M9PAC7867
C0603C106M9PAC7867 Specifications
Part Number C0603C106M9PAC7867
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 10 uF
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 6.3 V
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm