| Part Number | HZ0805G471R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 844770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 470Ohm 100MHz Ferrite 700mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ0805G471R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ0805G471R-10 |
|---|---|
| Type | Chip Bead |
| Core Material | Ferrite |
| Package/Case | 0805 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.05 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ0805G471R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded 2uH 30% 100KHz 10.8A T R Download PDF datasheet for ETQP6F2R0LFA.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R15-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER100M01.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Molded Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Powdered Iron 227mA 1812 T R Download PDF datasheet for ISC1812ER220K.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Bead Multi-Layer 300Ohm Ferrite 600mA 0805 T R Download PDF datasheet for 1-1624117-3.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN82NG00D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 4.25A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER5R6M11.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6.8uH 15% 100KHz 10.3A T R Download PDF datasheet for HC9-6R8-R.pdf |
|
Vishay | Ind Bead Shielded Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R Download PDF datasheet for ILB1206ER121V.pdf |
|
Pulse | SMT POWER INDUCTOR, FLAT COILS Download PDF datasheet for PG0255.102HLT.pdf |