| Part Number | BLM15HG102SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 408260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM15HG102SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM15HG102SN1D |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Max Processing Temp | 245 to 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Tolerance | 25 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM15HG102SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 18nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD180JTT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R Download PDF datasheet for HZ1206D102R-10.pdf |
|
Laird | FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD - |
|
Laird | Ind Chip Bead 115Ohm 100MHz 10A 3318 T R Download PDF datasheet for 28F0181-1SR-10.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for MG1608-121Y.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Laser Cut 33nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 Blister T R - |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 80A T R Download PDF datasheet for CL1108-4-50TR-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 5.5uH 20% 100KHz 1.5A T R Download PDF datasheet for PF0601.552NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 68uH 15% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-680L-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRU8043-680Y.pdf |