| Part Number | BLM18EG121SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 305600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18EG121SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18EG121SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 245 to 260 |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18EG121SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for DR1040-151-R.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 330mA 1515 T R Download PDF datasheet for VLCF4028T-101MR33-2.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 14mH 40% 1.7mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN041C.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 21Q-Factor Ceramic 480mA 0402 T R Download PDF datasheet for PE-0402CD100JTT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG221SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz 930mA T R - |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 640mA 2020 T R Download PDF datasheet for SD53-470-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 4.7uH 20% 5.5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER4R7MA1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM221-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SNLSDNT0603X223H3380FTF CHIP TEMP 0201 T Download PDF datasheet for SDNT0603X223H3380FTF.pdf |