| Part Number | BLM18EG221SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 790760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18EG221SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18EG221SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18EG221SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Molded Toroid 119 Ohm 100MHz Ferrite 6mA T R Download PDF datasheet for 29F0818-1SR-10.pdf |
|
API Delevan | CHOKE,22KHZ,100MA Download PDF datasheet for SDS680R-225M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Line Toroid 280uH -35% to 30% 4A T R Download PDF datasheet for PA2744NLT.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 1.5uH 20% 100KHz 5.1A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER1R5MA1.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 6.9A T R - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 6A T R Download PDF datasheet for SRR1280A-100M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 300nH 100KHz 25.5A T R Download PDF datasheet for PA3288.301HLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15GG471SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-3R3-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS6N8J02D.pdf |