GRM32ER71C226KEA8L Murata Manufacturing
GRM32ER71C226KEA8L Images
Please contact us for more photos of GRM32ER71C226KEA8L
Part Number GRM32ER71C226KEA8L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM32ER71C226KEA8L
Datasheet download GRM32ER71C226KEA8L.pdf
Request Quotation for GRM32ER71C226KEA8L
GRM32ER71C226KEA8L Specifications
Part Number GRM32ER71C226KEA8L
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 2.5 mm
Tolerance 10 %
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 22 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm