| Part Number | LQH32MN120J23L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 527240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 180mA 1210 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQH32MN120J23L |
| Datasheet download |
| Part Number | LQH32MN120J23L |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Package/Case | 1210 |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Tolerance | 5 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Unshielded |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Dimensions | 3.5 x 2.7 x 2.2 mm |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 2.7 mm |
| Product Height | 2.2 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQH32MN120J23L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 10uH 20% 100KHz 7.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER100M1A.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 100mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-221KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 9A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER2R2M01.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A Embossed T R Download PDF datasheet for LM NRS3015T 4R7MNGH.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.7A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-101M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 2.7uH 20% 100KHz 2.4A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH2R7M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-150M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 220nH 2% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 140mA 0603 T R Download PDF datasheet for AISC-0603-R22G-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 300nH 100KHz 25.5A T R Download PDF datasheet for PA3288.301HLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA8040S3R3NT.pdf |