| Part Number | LQP15MN1N0B02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 674620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Thin Film 1nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 400mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQP15MN1N0B02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQP15MN1N0B02D |
|---|---|
| Product Dimensions | 1.1 x 0.6 x 0.45 mm |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Tolerance | 0.1 nH |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Technology | Thin Film |
| Product Depth | 0.6 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQP15MN1N0B02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 3131 T R Download PDF datasheet for NR8040T6R8N.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 470nH 20% 100KHz 20A T R Download PDF datasheet for PG0426.471NLT.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | IND., 2012, 4.7UH, 20%, 0.4OHM, 7.96MHZ - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.7A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-101M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 68uH 20% 100KHz 400mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH680M.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded Wirewound 800nH 30% 100KHz 14.2A T R Download PDF datasheet for ETQP6F0R8LFA.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER82NG01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.2A T R Download PDF datasheet for P0770.682NLT.pdf |
|
API Delevan | CHOKE,22KHZ,100MA Download PDF datasheet for SDS680R-225M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 220mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for HK21254N7S-TV.pdf |