| Part Number | ETQP5LR50XFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 789610 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 500nH 20% 100KHz 27A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5LR50XFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5LR50XFA |
|---|---|
| Package/Case | 14.5 X 12.5 X 5 |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Dimensions | 14.5 x 12.5 x 5 mm |
| Type | Power Choke |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 14.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5LR50XFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A T R Download PDF datasheet for PE-53912NLT.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Wirewound 820nH 5% 25.2MHz 20Q-Factor Ferrite 240mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498B1821J.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 10.5A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER3R3M11.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | 1.0 UH MULTILAYER CHIP POWER INDUCTOR SMD Download PDF datasheet for MPH201210S1R0MT.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for L-14W6N8JV4E.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 1MHz 4.3A T R Download PDF datasheet for PA4332.222NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 3.6uH 15% 17A Download PDF datasheet for PA1494.362NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 33uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRR1208-330YL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Chip Molded Wirewound 144nH 10% 100KHz Ferrite 78A SMD T R Download PDF datasheet for FP1008-150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 2.1A 0805 T R Download PDF datasheet for SRP2010-1R0M.pdf |