| Part Number | NR10050T470M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 710290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NR10050T470M |
| Datasheet download |
| Part Number | NR10050T470M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 10.3 x 10.3 x 5 mm |
| Package/Case | 10.3 X 10.3 X 5 |
| Operating Temperature | -25 to 105 °C |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 10.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-NR10050T470M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 7.4uH 30% 100KHz 7.5Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SRR6038-7R4Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 150nH 15% 100KHz 68A T R Download PDF datasheet for PA4390.151HLT.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 25% 100KHz 840mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-6R8PC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for IDCS7328ER680M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for BK 2125HS601-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 13.1Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR5018-101Y.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 400mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF3N3DFB.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 600mA 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PG470M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDU 3.0\u00d73.0\u00d71.2MM 47H Download PDF datasheet for SWPA3012S470MT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.745A T R Download PDF datasheet for DRA125-101-R.pdf |