| Part Number | PG1083.472NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 185640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 26A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG1083.472NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG1083.472NLT |
|---|---|
| Product Dimensions | 21.7(Max) x 21.5(Max) x 10.6(Max) |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Type | Power |
| Pin Count | 3 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Product Depth | 21.5(Max) mm |
| Product Height | 10.6(Max) mm |
| Product Length | 21.7(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PG1083.472NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | INDUCTOR 10.4*8*7.5M NPB - |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1104K.pdf |
|
Laird | Ind 600Ohm 100MHz 1.5A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206K601R-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 3.9A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-330MC.pdf |
|
TDK | Ind Choke 220uH 30% 100KHz Ferrite 200mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82799C224N1.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 1.74A T R Download PDF datasheet for DRA73-150-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 4.7nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN4N7C00D.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for NCB0805A102TR040F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15EG121SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.1A T R Download PDF datasheet for SRR1260-680M.pdf |