NACE3R3M50V4X5.5TR13F NIC Components
NACE3R3M50V4X5.5TR13F Images
Please contact us for more photos of NACE3R3M50V4X5.5TR13F
Part Number NACE3R3M50V4X5.5TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 3.3uF 50V 20% (4 X 5.5mm) SMD 50.3 Ohm 15mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACE3R3M50V4X5.5TR13F
Datasheet download NACE3R3M50V4X5.5TR13F.pdf
Request Quotation for NACE3R3M50V4X5.5TR13F
NACE3R3M50V4X5.5TR13F Specifications
Lifetime 2000
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Ripple Current 15 mA
Leakage Current 3@2Min uA
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 5.5 mm
MSL Level 1
Construction Cylindrical
Capacitance Value 3.3 uF
Lead Finish Tin/Bismuth
Equivalent Series Resistance 50.3 Ohm
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 250
Package/Case 4 X 5.5(Max)
Product Diameter 4 mm