| Part Number | NPIM74PR33MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 861790 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 330nH 20% 100KHz Ferrite 20A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIM74PR33MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIM74PR33MTRF |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Core Material | Ferrite |
| MSL Level | 1 |
| Maximum DC Current | 11 A |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum DC Resistance | 10 mOhm |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 7.3 X 6.6 X 2.8 |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 1 uH |
| Pin Count | 2 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Dimensions | 7.3 x 6.6 x 2.8 |
| Product Depth | 6.6 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIM74PR33MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 560nH 10% 100KHz Ferrite 26A T R Download PDF datasheet for HCF1007-R56-R.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 1uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 635mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210-102K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 1.9A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLCTV470M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 900mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for SDR0503-100ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-6R8M.pdf |
|
KEMET | Ind High Current Chip Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.25A 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R4R7MDWIT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 7.1A Box Download PDF datasheet for ETQP5M100YFC.pdf |
|
Murata Manufacturing | CHIP INDUCTOR 0603 47NH Download PDF datasheet for LQG18HN47NJ00.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.12A T R Download PDF datasheet for PM74SB-220M-RC.pdf |