32SEQP15M+T Panasonic
32SEQP15M+T Images
Please contact us for more photos of 32SEQP15M+T
Part Number 32SEQP15M+T
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description E CAP 32V 15UF
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level 32SEQP15M+T
Datasheet download 32SEQP15M+T.pdf
Request Quotation for 32SEQP15M+T
32SEQP15M+T Specifications
Part Number 32SEQP15M+T
Capacitance Value 15 uF
Lead Free Yes
Construction Aluminum Cylindrical Can
Lead Pitch For Radial 5 mm
Leakage Current 96@2Min uA
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Through Hole
Voltage(DC) 32 V
Lifetime 1000 hr
Termination Style Radial
Rad Hard No
Package/Case 10 X 8
Tolerance 20 %
Ripple Current 560 mA
Family SEQP
Equivalent Series Resistance 0.08 Ohm
Product Diameter 10 mm
Product Height 8 mm