ECA0JM221 Panasonic
ECA0JM221 Images
Please contact us for more photos of ECA0JM221
Part Number ECA0JM221
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 240mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA0JM221
Datasheet download ECA0JM221.pdf
Request Quotation for ECA0JM221
ECA0JM221 Specifications
Part Number ECA0JM221
Ripple Current 240 mA
Leakage Current 13.86@2Min uA
Voltage(DC) 6.3 V
Termination Style Radial
Lead Pitch For Radial 2 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Capacitance Value 220 uF
Package/Case 5 X 11
Construction Aluminum Cylindrical Can
Product Dimensions 11 mm
Mounting Through Hole
Product Diameter 5 mm
Product Height 11 mm