ECEA0JKA220 Panasonic
ECEA0JKA220 Images
Please contact us for more photos of ECEA0JKA220
Part Number ECEA0JKA220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 6.3V 20% Radial 1000 hr 85\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA0JKA220
Datasheet download ECEA0JKA220.pdf
Request Quotation for ECEA0JKA220
ECEA0JKA220 Specifications
Part Number ECEA0JKA220
Max Processing Temp 250 to 260
Mounting Through Hole
Capacitance Value 22 uF
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 6.3 V
Termination Style Radial
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %