ECEA1CKA470 Panasonic
ECEA1CKA470 Images
Please contact us for more photos of ECEA1CKA470
Part Number ECEA1CKA470
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 47uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 70mA 1000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1CKA470
Datasheet download ECEA1CKA470.pdf
Request Quotation for ECEA1CKA470
ECEA1CKA470 Specifications
Part Number ECEA1CKA470
Voltage(DC) 16 V
Max Processing Temp 250 to 260
Ripple Current 70 mA
Capacitance Value 47 uF
Termination Style Radial
Product Dimensions 7 mm
Lead Pitch For Radial 2 mm
Rad Hard No
Leakage Current 7.52@2Min uA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Package/Case 5 X 7
Product Diameter 5 mm
Product Height 7 mm