ECEA1EN220XB Panasonic
ECEA1EN220XB Images
Please contact us for more photos of ECEA1EN220XB
Part Number ECEA1EN220XB
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 60mA 2000 hr 85\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1EN220XB
Datasheet download ECEA1EN220XB.pdf
Request Quotation for ECEA1EN220XB
ECEA1EN220XB Specifications
Part Number ECEA1EN220XB
Package/Case 5 X 11
Product Dimensions 11 mm
Leakage Current 19.5@5Min uA
Max Processing Temp 250 to 260
Mounting Through Hole
Lead Pitch For Radial 5 mm
Lifetime 2000 hr
Lead Finish Tin
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 25 V
Ripple Current 60 mA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Diameter 5 mm
Product Height 11 mm