ECEA1HKA2R2B Panasonic
ECEA1HKA2R2B Images
Please contact us for more photos of ECEA1HKA2R2B
Part Number ECEA1HKA2R2B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 16mA 1000h 85\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1HKA2R2B
Datasheet download ECEA1HKA2R2B.pdf
Request Quotation for ECEA1HKA2R2B
ECEA1HKA2R2B Specifications
Part Number ECEA1HKA2R2B
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 2.2 uF
Product Dimensions 7 mm
Rad Hard No
Leakage Current 3@2Min uA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Termination Style Radial
Package/Case 4 X 7
Max Processing Temp 250 to 260
Ripple Current 16 mA
Lead Finish Tin
Lead Pitch For Radial 5 mm
Mounting Through Hole
Product Diameter 4 mm
Product Height 7 mm