EEEFKE330UAR Panasonic
EEEFKE330UAR Images
Please contact us for more photos of EEEFKE330UAR
Part Number EEEFKE330UAR
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFKE330UAR
Datasheet download EEEFKE330UAR.pdf
Request Quotation for EEEFKE330UAR
EEEFKE330UAR Specifications
Part Number EEEFKE330UAR
Product Dimensions 5.8 mm
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Ripple Current 160 mA
Package/Case 5 X 5.8
Construction Cylindrical
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Max Processing Temp 250
Leakage Current 8.25@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Voltage(DC) 25 V
Product Diameter 5 mm
Product Height 5.8 mm