EEUFM1H681L Panasonic
EEUFM1H681L Images
Please contact us for more photos of EEUFM1H681L
Part Number EEUFM1H681L
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 50V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3160mA 7000h 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEUFM1H681L
Datasheet download EEUFM1H681L.pdf
Request Quotation for EEUFM1H681L
EEUFM1H681L Specifications
Part Number EEUFM1H681L
Leakage Current 340@2Min uA
Operating Temperature -40 to 105 °C
Lead Finish Tin
Package/Case 12.5 X 30
Capacitance Value 680 uF
Product Dimensions 30 mm
Mounting Through Hole
Max Processing Temp 250 to 260
Ripple Current 3160 mA
Lead Pitch For Radial 5 mm
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Termination Style Radial
Product Diameter 12.5 mm
Product Height 30 mm