| Part Number | ELJRF1N5DFB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 668740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Laser Cut 1.5nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 400mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELJRF1N5DFB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELJRF1N5DFB |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Technology | Laser Cut |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELJRF1N5DFB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power Shielded 18uH 20% 100KHz 480mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-0412S-180M-T3.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 120nH 100KHz 64A T R Download PDF datasheet for PA3288.121HLT.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 39nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3390J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 12A T R Download PDF datasheet for SRP1245A-4R7M.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for NML04J22NTRF.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P601R-10.pdf |
|
KEMET | Ind High Current Chip Wirewound 1uH 20% 100KHz 2A 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R1R0MDWIT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 310mA 0603 T R Download PDF datasheet for BRL1608T4R7M.pdf |
|
TDK | Ind Common Mode Choke 470uH 30% 100KHz Ferrite 500mA Blister T R Download PDF datasheet for B82790-C474-N215.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER3R3M01.pdf |