| Part Number | ELLATP2R7NB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 386950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Choke Coil Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 6.5A (10 X 10 X 4.5mm) Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATP2R7NB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATP2R7NB |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Product Dimensions | 10 x 10 x 4.5(Max) |
| Pin Count | 2 |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 10 X 10 X 4.5(Max) |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 10 mm |
| Product Height | 4.5(Max) mm |
| Product Length | 10 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATP2R7NB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 4A T R Download PDF datasheet for NPIS25H100MTRF.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 80Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 1206 T R Download PDF datasheet for NCB-H1206B800TR300F.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5(Typ)A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER4R7MA1.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 170Ohm 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P171R-10.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.05A Blister T R Download PDF datasheet for B82464P4104M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2uH 15% 100KHz 5.4A T R Download PDF datasheet for FP3-2R0-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 27nH 3% 500MHz 9Q-Factor 0.16A 0201 Paper T R Download PDF datasheet for HKQ0603W27NH-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 240nH 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR24AFM.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 680Ohm 25% 100MHz Ferrite 4A 1812 T R Download PDF datasheet for FBMH4532HM681-T.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 560nH 20% 17A 2826 T R Download PDF datasheet for ASPI-0630LR-R56M-T15.pdf |