ERA2AEB131X Panasonic
ERA2AEB131X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB131X
Part Number ERA2AEB131X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 130 Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB131X
Datasheet download ERA2AEB131X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB131X
ERA2AEB131X Specifications
Part Number ERA2AEB131X
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Resistance Value 130 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm