ERA2AEB4021X Panasonic
ERA2AEB4021X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB4021X
Part Number ERA2AEB4021X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 4.02K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB4021X
Datasheet download ERA2AEB4021X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB4021X
ERA2AEB4021X Specifications
Part Number ERA2AEB4021X
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.0625 W
Case Style Molded
Resistance Value 4.02 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0402
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Tolerance 0.1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm