| Part Number | ERA3AEB4992V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 387310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thin Film 0603 49.9K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERA3AEB4992V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERA3AEB4992V |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0603 |
| Power Rating | 0.1 W |
| Resistance Value | 49.9 kOhm |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERA3AEB4992V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thin Film 1206 66.5KOhm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Download PDF datasheet for D55342E07B66E5RWI.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 620 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF6200X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-3EKF2001V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF1201X.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0201 187 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0201187RFNED.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 63.4K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF6342V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF33R2V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 300 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R Download PDF datasheet for ERJU01F3000C.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 1.02K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF1021V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0201 17.8 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW020117R8FNED.pdf |