ERA3ARB1652V Panasonic
ERA3ARB1652V Images
Please contact us for more photos of ERA3ARB1652V
Part Number ERA3ARB1652V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 16.5K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3ARB1652V
Datasheet download ERA3ARB1652V.pdf
Request Quotation for ERA3ARB1652V
ERA3ARB1652V Specifications
Part Number ERA3ARB1652V
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Type Thin Film
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Tolerance 0.1 %
Supplier Package 0603
Resistance Value 16.5 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm