ERJ1GEF5600C Panasonic
ERJ1GEF5600C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF5600C
Part Number ERJ1GEF5600C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 560 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF5600C
Datasheet download ERJ1GEF5600C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF5600C
ERJ1GEF5600C Specifications
Part Number ERJ1GEF5600C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 560 Ohm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm