| Part Number | ERJ1GEF8660C |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 855230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0201 866 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ1GEF8660C |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ1GEF8660C |
|---|---|
| Power Rating | 0.05 W |
| Lead Finish | Tin |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 1 % |
| Case Size | 0201 |
| Product Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.23 mm |
| Resistance Value | 866 Ohm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.23 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Product Weight | 0.15 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ1GEF8660C |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0603 3.16K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06033K16FKEAC.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 62K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF6202V.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CR0402-FX-2400GZ2.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 2 Ohm 1% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8RQF2R0V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for ESR03EZPF10R0.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 2.37K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF2371V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 1.21KOhm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R - |
|
Vishay | Res Metal Strip 2512 20m Ohm 0.1% 1W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for Y14870R02000B9W.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for TNPW06031K00BEEA.pdf |
|
ROHM | CHIP REISISTER 0603 301 OHM 1% Download PDF datasheet for MCR03EZP5FX3010.pdf |