| Part Number | ERJ3GEYJ391V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 268310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3GEYJ391V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3GEYJ391V |
|---|---|
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Resistance Value | 390 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3GEYJ391V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF1152X.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0603 100K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3AED104V.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 3637 1m Ohm 0.5% 3W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for Y14880R00100D09W.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPF33R2.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 10 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for ESR10EZPJ100.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 43 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZPJ430.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZPJ221.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 75 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPF75R0.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0201 30K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CR0201-FW-3002GZ2.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1210 820 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR25JZHF8200.pdf |