| Part Number | ERJ6GEYJ684V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 539900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0805 680K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ6GEYJ684V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ6GEYJ684V |
|---|---|
| Resistance Value | 680 kOhm |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 5 % |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Thick Film |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Case Size | 0805 |
| Package Type | SMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Product Weight | 4 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ6GEYJ684V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 3.32K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14NF3321U.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 475K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for D55342K07B475ERS2.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 510 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW1206510RFKEA.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 6.04K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW04026K04FKED.pdf |
|
ROHM | RES 0201 100K OHM 1 20W 1% SMD Download PDF datasheet for MCR006YRTF1003.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 0603 360 Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3YEB361V.pdf |
|
ROHM | CHIP REISISTER 0402 1470 OHM 1% Download PDF datasheet for MCR01MZP5F1471.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 3.3K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU01J332C.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 21K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF2102X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 37.4K Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for PTN0603E3742BBT1.pdf |