ERJ8ENF7682V Panasonic
ERJ8ENF7682V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF7682V
Part Number ERJ8ENF7682V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 76.8K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF7682V
Datasheet download ERJ8ENF7682V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF7682V
ERJ8ENF7682V Specifications
Part Number ERJ8ENF7682V
Case Size 1206
Resistance Value 76.8 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm