ERJP06F2000V Panasonic
ERJP06F2000V Images
Please contact us for more photos of ERJP06F2000V
Part Number ERJP06F2000V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06F2000V
Datasheet download ERJP06F2000V.pdf
Request Quotation for ERJP06F2000V
ERJP06F2000V Specifications
Part Number ERJP06F2000V
Power Rating 0.5 W
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 200 Ohm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm