ERJU01F4992C Panasonic
ERJU01F4992C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F4992C
Part Number ERJU01F4992C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 49.9K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F4992C
Datasheet download ERJU01F4992C.pdf
Request Quotation for ERJU01F4992C
ERJU01F4992C Specifications
Part Number ERJU01F4992C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 49.9 kOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 155 °C
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm