| Part Number | ETQP4LR36WFC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 637870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Coil 360nH 20% 100KHz 24A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4LR36WFC |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4LR36WFC |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 11.5 X 10.3 X 4 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Dimensions | 11.5 x 10.3 x 4 mm |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 11.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4LR36WFC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER121V.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-470M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2uH 15% 100KHz 5.4A T R Download PDF datasheet for FP3-2R0-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 3.23A T R Download PDF datasheet for DR127-330-R.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS50404R7N-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 230mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100547NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR0604-2R5ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 6.8A T R Download PDF datasheet for HCM0503-2R2-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 3.9 0.3NH, T&R Download PDF datasheet for HK16083N9S-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 47nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q47NJT02.pdf |