| Part Number | ETQP4M100YFN |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 156320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 4.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4M100YFN |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4M100YFN |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | 59.6 mOhm |
| Core Material | Metal |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Power Choke |
| Product Dimensions | 6.5 x 6 x 4.5 |
| Package/Case | 6.5 X 6 X 4.5 |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Lead Finish | Tin |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Pin Count | 2 |
| Inductance | 10 uH |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Maximum DC Current | 4.5 A |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 6.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4M100YFN |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 22uH 20% 100KHz Metal 1.9A T R Download PDF datasheet for ETQP4M220YFP.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 13.1Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR5018-101Y.pdf |
|
Bourns | FIXED INDUCTORS 2.2UH 30% 7.2A SHDSMD AE Download PDF datasheet for SRR1050A-2R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR5028-6R2Y.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF27NJFB.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-470M.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 370mA 1206 T R Download PDF datasheet for PE-1206CCMC900STS.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG221SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R30-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A T R Download PDF datasheet for SRU1038-470Y.pdf |